bayan dövme resimleri

bayan dövme resimleri

Uzun zamandır özellikle genç kesimin gözdesi olarak yayılan dövme son zamanlarda da oldukça ilgi odağı olmaya başladı. Kalıcı dövmeler de hayatımız boyunca vücudumuzda taşıyacağımız dövme yaptırmadan önce dikkat edilmesi gerekenler var. Dövme deyip geçmemek gerekiyor; derinize kazıyacağınız, hayat boyu vücudunuzda taşıyacağınız motifin yeri ve anlamı oldukça önemli. Dövme kimileri için modası hiç geçmeyen bir trend, kimileri için bir yaşam tarzı, kimileri için ise zamansız bir aksesuar. Artık dövmeler lazerle silinebilse de hem sancılı bir süreç yaşanabiliyor hem de ufak tefek izler kalabiliyor. Bu nedenle yaptıracağınız dövmeye iyi karar vermeniz şart! Dövme sanatçılarının çoğu doğru karar verebilmek için 20 yaşını geçmeyi öneriliyor.

dövme çeşitleri

dövme çeşitleri

Pişti olmayın

Yaptıracağınız dövmeyi Google, Instragram ya da Pinterest gibi kanallarda aramayın. Bu birileriyle pişti olma olasılığınızı artırır ki, bunu hiç istemeyeceğinizi tahmin ediyoruz. Seçeceğiniz şeklin ya da yazının size özel, sizi anlatan bir şeyler olmasını öneririz. Bu noktada yaratıcılığınızı kullanarak eşi benzeri olmayan bir dövmeye sahip olabilirsiniz.

kıvanç tatlıtuğ dövmeleri

kıvanç tatlıtuğ dövmeleri

Alerji testi yaptırın

Alerjik bir bünyeniz varsa çok dikkatli olmalısınız! Dövmede kullanılan boyalar vücudunuzda alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. İstenmeyen bir durum yaşamamak için bu boyalara alerjinizin olup olmadığını test yaptırarak öğrenin. Bunun için dövmenizin boyasından küçük bir örnek alarak doktorunuza başvurun.

erkek dövmeleri

erkek dövmeleri

Dövme sanatçılarını dinleyin

Dövme sanatçılarının sözünü dinlemekte daima fayda var. Ne yazık ki bu noktada “Parayı veren düdüğü çalar” diyemeyeceğiz. Pek çok dövme sanatçısının sevgilisinin adını ya da portresini yaptırmak isteyenleri geri çevirdiğini biliyor musunuz? Bunun sebebi olası bir ayrılık halinde kişilerin dövmelerinden mutsuzluk duymasını engellemek.

Ucuza kaçmayın

Dövme konusunda asla ucuza kaçmamak gerekiyor. Düşünün ki hayat boyu yanınızdan ayırmayacağınız, sürekli göreceğiniz bir şey satın alıyorsunuz! Kaliteli malzeme ve işçilik için biraz kesenin ağzını açmak gerekiyor. Bütçeniz yetmiyorsa, dövme yaptırmayı bir sene erteleyin veya para biriktirin. Fiyatlar yaptıracağınız yere, şekle, dövme sanatçısının popülaritesine göre değişkenlik gösterebilir.

kadın dövmeleri

kadın dövmeleri

Hijyene önem verin

Dövme yaptırmadan önce, mekanın hijyeninden emin olun. Bunun için randevu almadan mekana giderek bir ön araştırma yapabilir ve dövmenizi yapacak sanatçıyla tanışabilirsiniz. Eğer kafanız karışıksa onun yönlendirmelerinin de son kararınızda etkisi olabilir. Ayrıca daha önce yaptığı dövme örneklerine bakarak, işinin kalitesinden de emin olabilirsiniz.

Ne yazdırdığınıza dikkat edin

Seçtiğiniz yazının imlasından, yabancı dilde bir kelimeyse anlamından emin olun. Özellikle Çince, Japonca kelimelerde çok komik anlam hataları olabiliyor. Evet, çevrenizdeki kimse hatayı anlayamaz ama yine de kendiniz için taşıdığınız dövmenin doğruluğu
Çok acıyan bölgelerden sakının

Acı eşiği düşük biriyseniz özellikle çok acıyan bölgelerden uzak durmanızı öneririz. Bel, boyun, kalça bölgeleri daha çok acı duymanıza neden oluyor. İnternette küçük bir araştırmak yaparak en çok acıyan bölgelerin gösterildiği vücut haritasına ulaşabilirsiniz.

omuz dövme modelleri

omuz dövme modelleri

Sabırlı olun

Dövmenizin ilk günleri sizi korkutmasın. İlk yaptırdığınızda mükemmel görünen dövme, birkaç gün sonra biraz sızlayabilir ve yaraya dönüşebilir. Dakikada defalarca kez iğnenin girip çıktığını düşünürsek bu çok normal, gözünüz korkmasın. Dövmecinizin önerdiği kremleri eczaneden alın ve düzenli bakımını yapın. Kabuklarıysa sakın yolmayın! İki hafta gibi bir sürede tamamen iyileştiğini göreceksiniz. Tabii bu süreçte güneş ve sudan korumalısınız. Banyo sefanızı birkaç hafta kısa tutmanız gerekecek.

Rötuşları unutmayın

Dövmenizi yaptırdıktan sonra “Yapıldı, bitti” düşüncesine kapılmayın. Evet bir kere yaptırdığınızda hayat boyu sizinle kalacak ancak zaman içinde renginde solmalar görülebilir. Bu nedenle ara ara küçük rötuşlar yaptırmanız gerektiğini de bilin.

2014 dövme modelleri

2014 dövme modelleri

Son çare lazer!

“Aman ne olacak, sıkılırsam sildiririm” pek de doğru bir düşünce değil. Evet bu şansınız daima var ama söylediğimiz gibi hem sancılı bir süreç hem de tamamen silinmeyebiliyor. Tabii şöyle bir seçeneğiniz daha var; hoşlanmadığınız dövmenizin üzerini dövmecinizin uygun gördüğü başka bir dövmeyle kapatabilirsiniz.

Bu yazı canan tarafından 23 Eylül 2014 tarihinde yazılmış.

Aşk Yeniden Dizi Konusu ve Dizi Oyuncula...

Son zamanlarda özellikle bu sezon dizi sektörlerinde büyük bir değişiklik ve hava gelerek bir çok dizi k...

Yüksek Tansiyon (Hipertansiyon) Belirtil...

Günümüzde en sık görülen rahatsızlıklardan biri de tansiyon hastalığı dır. Bunun çeşitleri olduğu gibi e...

Poyraz Karayel Dizi Konusu ve Dizi Oyunc...

Kanal D ekranlarında merakla beklenen,her çarşamba akşamı ekrana gelen ve büyük beğeni toplayan yeni diz...

Meme Kanseri Farkındalık Ayında Meyveli ...

Meme kanseri genelde kadınların büyük bir çoğunda rastlanan bir hastalık haline geldi ve bu yüzden de er...

Arama
Burçlar
Kategoriler

Domain