göz farı nasıl sürülür

göz farı nasıl sürülür

Makyajı en çok gösterenlerden biri de göz farı seçimidir.Makyajın olmazsa olmazlarından göz farını doğru yöntemle uygulamak gerekir. Göz farı makyajın tamamlayıcısıdır, yanlış bir şekilde uygulandığında tüm makyajı değiştirerek istenmeyen bir görünüm oluşturabilir. Peki göz farı nasıl sürülür? Göz farı sürerken yapmanız ve yapmamanız gerekenler.

Sıvı Fondöten Kullanımı
Göz farı sürmeden önce uygulanan göz farı bazı makyajınızın gün boyu kalıcı olmasında önemlidir. Kullanılan bazın donuk olmasından ziyade sıvı içerikli olması gereklidir. Göz farı öncesi kullanılan sıvı fondöten göz farının hemen akmasını ve bozulmasını engeller. Göz farını uyguladıktan sonra birde pudra uygulayarak göz farını sabitleyebilirsiniz.

Kaleydoskop Gözler
Seksi ve güzel görünmek için gözlerinizin mükemmel bir makyaja ihtiyacı yok. Yüzünüze yoğun bir özen gösterip göz makyajınızı hafif tutabilir çok daha masum ve seksi bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz makyajınızı abartmanız gereken tek yer ise özel davetler ve çılgın partiler olmalıdır.

Göz Farınız Göz Renginizle Aynı Olmasın
Gözlerinizin hangi renk olduğu çokta önemli değil fakat göz renginizle aynı renk uyguladığınız far gözlerinizin daha soluk ve cansız görünmesini sağlar. Tam tersi yani zıt renk uygulanan far renkleri gözlerinizin daha belirgin olmasını sağlayarak size çekicilik katacaktır.

Göz Farında Belirgin Çizgiler
Göz farınızı belirgin bir çizgide göz üstüne uygularsanız daha çekici gözlere sahip olursunuz. Siyah bir göz farı sürdüğünüzde mutlaka simetrik bir çizgi ile göz makyajınızı belirginleştirmelisiniz.

Göz Kalemi veya Eyeliner
Ne kadar iyi göz farı sürerseniz sürün bir eyeliner veya bir göz kalemi ile kirpik diplerinizi belirginleştirin. Bu uygulama gözlerinizin daha derin bakışlara sahip olmasını sağlayacaktır.

Günlük Makyajda Göz Farı
Günlük makyajınızda göz farınızı çok abartmamalısınız. Özellikle tercih edeceğiniz renkler soft ve pudra tonları olmalıdır. Giydiğiniz kıyafete göre tercih edeceğiniz göz farınızı minimum oranda tutmalısınız. Günlük göz makyajınızda kesinlikle ben buradayım diyen beyaz veya siyah renkler tercih etmemelisiniz.

Özel Bir Davet İçin Göz Farı
Özel bir yemek veya davet için uygulayacağınız göz farınız gri veya siyah tonlarında olmalıdır. En çok tercih edilen buğulu göz makyajını kahve ve siyah tonlarını harmanlayarak da kullanabilirsiniz.

Fırçalara Temizlenmeli
Her uygulama sonrasında makyaj fırçalarınızı temizleyerek hijyen sağlayın. Bu uygulama hem sağlık açısından hem de bir sonraki makyajınızın iyi görünmesi açısından oldukça önemlidir.

Bu yazı canan tarafından 05 Mayıs 2015 tarihinde yazılmış.

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediye Seç...

Sevgililer günü nün yaklaşması ile çiftleri sevgilime ne hediye alacam soruları sarmaya başladı. Kimimiz...

Murat Boz Biyografisi ve Resimleri...

Albümleri,şarkıları,başarısı ve hatta duruşu ve bakışları ile gündemde olup bir çok hayran kitlesine ula...

Saçtaki Elektriklenmeyi Önlemenin Yollar...

Saçlardaki elektriklenme çoğumuzun şikayet ettiği bir durumdur. Havadaki nem ve diğer şartlar nedeni ile...

Benim Adım Gültepe Dizi Konusu,Oyucuları...

Kanal D ‘nin yeni sezon dizilerinden Benim Adım Gültepe iddalı bir şekilde ekranlarda. Özellikle S...

Arama
Burçlar
Kategoriler

Domain